Kullanıcı Sözleşmesi

 

Nebula, internet tabanlı oyun topluluğu altında faaliyet göstermektedir. İş bu sözleşme hükümleri gereği, Nebula bünyesinde bulunan sunucularımızda (web, oyun vb) sunulan her türlü hizmetten faydalanabilmek için aşağıda yazan genel kuralları, ek olarak bölünmüş olan Bug Abuse, Page, Alan İhlali, Ev gibi kuralları kabul etmiş olup bir kullanıcı olarak uymayı taahüt etmiş bulunacaksınız.

Bu kurallar ile, her hizmet biriminde sizlere sunulacak faaliyetlere olması gereken iştirak biçiminizin genel çerçevesi çizilmektedir. Bunun ötesinde her alanın kendine has özel kuralları o alan dahilinde hüküm ifade edecek olup, ileride yaşayabileceğiniz sorunlar karşısında ilgili bölümün kurallarını bilmiyor oluşunuz mazeret olarak kabul edilmeyecektir.

 

Başta kullanıcı sözleşmesi olmak üzere, her alanın ilgili kuralların bir ve/veya bir kaçının ihlal edilmesi, sunuculardan süresiz uzaklaştırılmanıza varabilecek yaptırımları da beraberinde getirecektir. Yetkililer kullanıcı hesabınızı sunucularda süreli yahut süresiz olarak kapatırken bildirimde bulunmak zorunda değillerdir.

 

İnternet tabanlı oyun topluluklarının temel özelliği olarak sürekli değişim ve gelişim içinde olmaları iletişimin devamlılığını zorunlu kılmaktadır. Bu sebeple sunucular üzerinde yapılacak içerik ayarlamalarının/düzenlemelerinin ve bunlara dair duyurularının tarafınızca takip edilmesi ve düzenli olarak kuralların gözden geçirilmesi gereklidir. Yöneticiler gelişen şartlar doğrultusunda kurallarda istedikleri an, herhangi bir duyuru yapmaksızın değişiklik yapma yetkisine sahiptirler.

 

İletişimin devamlılığını sağlayacak olan temel araç kullanıcı hesabının aktivasyonu için gerekli olan mail hesaplarınızdır. Bu bağlamda ilgili hesap sadece üye olmak için gerekli/yeterli bir şart değildir. Bu E-mail hesabının ileride yaşayabileceğiniz sorunların ve karışıklıkların önüne geçebilmek amacıyla devamlı olarak aktif bulunması gereklidir. Ayni zamanda anahtar bilginizi (Eski TCK) daimi olarak saklamak, unutmamak sizin sorumluluğunuzdadır. E-Mail hesaplarınızın silinmiş olması veyahutta Anahtar gibi bilgilerinizi unutmanız durumunda herhangi bir işlem yapılmaz. E-Mail hesabınız ve Anahtar bilginiz hesabınızı istediğiniz zaman geri almanız için gerekli olan bilgilerdir ve değiştirilemezler. Herhangi bir account transferi sonucunda E-Mail adresine sahip, Anahtar bilgisini bilen kullanıcı hesabın gerçek sahibi olarak kabul edilecektir. Birden fazla kişinin bilmesi durumunda ve hak idda etmesi durumunda bahsi geçen hesap silinecektir. Aynı zamanda kayıtlı bir mail hesabı bulunmaması halinde kayıtlı bir kullanıcı hesabınızın da bulunmadığı varsayılacaktır.

 

 

Bir kullanıcı olarak uymanız gereken temel ilkelerimiz:

 

1. Kullanıcı hesabı aktivasyonu sırasında kasıtlı yahut hatalı olarak yanlış bilgiler sunmanız sunucularımızdan uzaklaştırılmanıza sebep olacaktır.

 

2. Sunucularımızdan sadece kurallar dahilinde eğlence amacına yönelik olarak faydalanabilirsiniz ; Propaganda yahut reklam amacına yönelik davranış ve söylemler kullanıcı hesabınızın kapatılması ile sonuçlanır.

 

3. Sunucularımızda hiç bir şekilde siyasi parti içerikli tartışmalara giremezsiniz.

 

4. Dil, din, ırk, cinsiyet ayırımı yapmak yahut yapılmasını teşvik edici faaliyetler içinde bulunmak kesinlikle yasaktır.

 

5. Sunucularımız dahilinde 3. parti olarak adlandırılan speed, landfix vb. yamalar kullanmak ve bu gibi korsan yazılımların yayılmasına sebep olabilecek girişimlerde bulunmak yasaktır. Connector güvenliğini aşarak bu tarz program kullanan oyuncular tespit edildiğinde kendisine ait olan bütün hesaplar kapatılır.

 

6. Küfür ve hakaret düzeyinde yahut cinsel içerikli saldırgan konuşmaların yapılması diğer kullanıcıları rahatsız edeceği için tarafımızca hoş karşılanmayacak, cezaya tabi tutulacaktır. Oyun içerisinde direk olarak gerçek hayattaki eşlerini/arkadaşlarını/akrabalarını hedef alan sözler sarf etmeniz hesabınızın süresiz olarak kapatılması ile sonuçlanabilir.

 

7. Diğer bir kullanıcıyı tehdit ya da taciz edici ve kullanıcılarımızı rahatsız edecek düzeyde davranışlara müsamaha gösterilmez, yapılan harekete oranla gerekli cezai işlem gerçekleştirilir.

 

8. Lonca, karakter adı, kullanıcı adı vb. olarak seçilecek isimler kesinlikle belirlenmiş genel ve özel kurallara aykırı olamaz, toplumun yahut kullanıcılarımızın bir kesimine karşı nefret, dışlama vb. duyguların ifadelerini içeremez. Kullanıcıların rahatsız edilmeme hakkına saygı duyulmalıdır.

 

9. Bir kullanıcı, oyuncu olarak her hangi bir Nebula yetkilisi yada Datacenter/Sponsor görevlisi gibi davranılması ve 3. kişilerin iyi niyetlerinin sömürülmesi süresiz olarak Nebula sunucularından uzaklaştırılması ile sonuçlanır. Hiç bir Nebula yetkilisi özel olarak bir şahıs ya da şahıslarla iletişime geçmez. Buna benzer şeyleri yaşadığını iddaa eden açık tabir ile “Staff tanıdığım var, şöyle yapılır böyle yapılır” gibi anlamsız söylemlerde bulunan kullanıcılar Nebula’dan uzaklaştırılır. Bu ve bunun benzeri hareket sergileyen oyuncuları bize iletebilirsiniz.

 

10. Sphere Emülatörünün sildiği veyahutta yenilenmemekten silinen ev vb yapılarda kaybedilen eşyalar geri verilmez. Sunucunun teknik bir arızadan dolayı geri alınması durumunda kazançlar geri iade edilmez. Emülatör ve teknik arıza kaynaklı sunucunun kendine restart atması/bağlantıdaki kopukluk ile oyundan düşme durumu genel bir arıza olup yetkililerin müdahalesi ile gerçekleşen aksaklıklar değildir. Bu sebeple Nebula yetkilileri ve Nebula bu durumlardan sorumlu değildir.

 

11. Ev, Bug Abuse, Alan İhlali, Page ve Forum kurallarını bilme yükümlülüğü size aittir. Bu sözleşmeyi onayladığınızda bu kuralları da okumuş olup, bu kurallar doğrultusunda hareket edeceğinizin taahütünü vermiş olursunuz. Kural ihlali yaptığınızda “Bilmiyordum” , “Okumamıştım” gibi mazeretler geçerli olmayacaktır.

 

12. Nebula yöneticileri ile sözlü münakaşaya girmek, hakaret içeren cümleler sarf etmek, tehdit vb söylemlerde bulunmak, seviyesiz bir üslup ile konuşmak sunucudan uzaklaşmanız ile sonuçlanır.

 

13. Nebula oyun platformu oyuncuları ile birlikte çalışmayı hedefler. Bu doğrultuda kullanıcıların fikir beyan etmesi, düşüncelerini dile getirmesi en doğal hakkıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta fikir beyanlarında bulunurken belirtme biçimiz ve üslubunuzdur. Yapıcı eleştiriler yerine kötüleme amaçlı eleştiriler ve söylemlerde bulunmak, yersiz ve işlevsiz fikir beyanlarını dile getirmek size ve Nebula’ya herhangi bir şey katmamaktadır. Fikir beyanlarının ve eleştirilerin dozunu iyi ayarlamalısınız, aksi yaş durumlarda şahısların konuşmaları göz önüne alınarak gerekli cezai yaptırımlar olabilir.

 

14. Forum ve oyun sunucumuza kayıt olan tüm kullanıcılarımızın IP Adresi, kullanıcı hareketleri ve yazışmaları loglanmaktadır. Sunucuya zarar vermek, işleyişi durdurmaya, yavaşlatmaya veya kısıtlamaya yönelik hareketlerde bulunmak gibi davranışlar sergilemeniz durumunda TCK 5237 sayılı maddesi uyarınca yasal işlem yapılacaktır.

 

Kayıt olan tüm kullanıcılarımız Nebula Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılacaktır.