Sıkça Sorulan Sorular

Bineğim kayboldu yardımcı olur musunuz?
Böyle bir durumda olayın olduğu tarih ve saati yetkililere bildirmelisiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra size geri dönüş sağlanacaktır.

 

Evimi onaylar mısınız?
Gün içerisinde ev onayları için ilgili şahıslar yeni kurulmuş evleri gezerek,evin durumuna göre onay verilmektedir.Bu yüzden page atmanızına manası yoktur.

 

Küfür var bi bakabilir misiniz?
.ihbar komutu ile ilgili şahsı şikayet ederseniz gün içerisinde ki kontroller sonucu gerekli işlem yapılacaktır.ihbar komutu ile bildirmediğiniz kişiye hiç bir işlem uygulanmamaktadır.

 

Çok ağırım çantamı boşaltır mısınız?
Oyun içi müdahale etmemiz söz konusu değildir. Yapabileceğiniz en mantıklı şey bir arkadaşınızdan sizi kesmesini istemeniz veya herhangi bir bineğiniz var ise ona atak vererek ölmeyi beklemenizdir.

 

Eşyam kayboldu geri verebilir misiniz?(aile yüzüğü ve bunun gibi eşyalarda dahil)
Karakterlerinizde ki eşyalar tamamen sizin sorumluluğunuzda olup herhangi bir hatadan dolayı silinmedi ise (kısaca hata bizden kaynaklı değil ise) eşyanızın geri verilmesi söz konusu değildir.

 

Bir bakar mısınız?
Bu tarz pageler hatalı page kategorisine girdiği gibi çoğu zaman silinmektedir.Kısaca o anki online staffın insiyatifine göre değerlendirilir.

 

X sistemi ile ilgili bilgi verirmisiniz?
Sistemler kısmından aradığınız sistemi rahatlıkla bulabilir veya forumdan “arama” bölümüne öğrenmek istediğiniz sistemi yazıp bulabilirsiniz.Dolayısıyla koca bir sistemi page atarak öğrenmeye çalışmayınız.

 

Rp’mize karışıp huzurumuzu bozuyorlar,ilgilenir misiniz?
Nebula Uo Shard’da size hakaret veya argo kelime söylenmediği sürece,Role play yapmanıza karışanlara karşı herhangi bir uygulama bulunmamaktadır.

 

X saatte x.x gain aldım sorun mu var?
Gain oranları stabildir ve hiçbir sorun bulunmamaktadır.Kasma yönteminizden kaynaklı problem var ise gain alamazsınız.
Örnek olarak,eğer tactic skilli sizden yüksek birinde tactic kasmaya çalışıyorsanız gain almanız çok daha zorlaşır.

 

Ph ilerleyen zamanlarda açılacak mı?
Power Hour, zaman zaman belirli yetenekler için aktif edilmektedir. Aktif edildiği zaman forumlarınızdan bilgi paylaşılmaktadır.

 

Market’ten alışveriş yaptım fakat kredi hala yüklenmedi.
Ödeme yaptıktan sonra iletişim bölümünden Python u Skype’a ekleyip çevirimiçi olmasını veya forum üzerindne mesaj atarak işlemi gerçekleştirmesini bekleyebilirsiniz.Kısaca “market” işlemleri bizzat Python tarafından gerçekleştirildiği için başka bir yetkilinin gerçekleştirmesi mümkün değildir.

 

Trapped puch (tp) neden çalışmıyor?
Yeni oyuncular genellikle bu soruyu soruyorlar.Sistem olarak trapped pouch otomatik olarak patlamamaktadır.Paralyze büyüsü etkisi altına girdiğinizde ” .free ” komutu ile çantanızda bulunan Trapped Pouch’u patlatıp üzerinizde bulunan freeze etkisini kaldırabilirsiniz.

 

Jail’e atılma sebebimi öğrenebilir miyim?
Jaile atılan bir kişinin bir diğer karakteriyle sorduğu klasik sorudur.Yetkili kişinin insiyatifine göre page cevaplanır fakat cevap alamayadabilirsiniz.Atılma sebebinizi karakterinize tek tıklayarak görebildiğiniz gibi,suçu yetkilide aramak yerine “ben ne yaptım?” sorusunu kendinize sorup kendinizin cevabı bulması gerektiğini hatırlatırız. İstatistikler bölümünden jail bilgilerini de görebilirsiniz.

 

Türkçe karakter sorunum var nasıl düzeltebilirim?

Program Files > Ultima Online klasörü içerisinde ki uo.cfg dosyasını notepad ile açtıktan sonra herhangi bir satırına UnicodeSpeech=on ekleyip kaydet diyip dosyayı kapatıyoruz. Tekrardan connector ile oyuna giriş yaptığınızda problemin düzeldiğini göreceksiniz.

NOT: Problem devam ediyorsa Klavye seçiminizi kontrol etmenizde fayda var, TR(Türkçe) klavyeden başka bir dil de ekliyse kaldırıp Uygula dediğinizde sorun kalmayacaktır.