Gönderen Konu: captainship skill gelmeme sorunu  (Okunma sayısı 1203 defa)

Debra

• Jr. Member
  • **
  • :D :D :D
captainship skill gelmeme sorunu
« : 27 Ocak 2021, 14:17:05 »
Merhaba,

Gemiyi kurdum.
Cannon'u gerekli şekilde yerleştirdim.
Önce top'a, sonra sulfur ash'e tıkladım.
Hedefi seçtim.

Buum.

Bunu 40'a yakın tekrar etmeme rağmen 0.1 skill dahi gelmedi.

Yardım lütfen.
Hoppala vede cubbalaa !!!

Carlos Mineatürk

• Sr. Member
  • Legandery Carpentry
Ynt: captainship skill gelmeme sorunu
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2021, 20:37:19 »
Options dan Ultima Online İmlecini tıklayın, karşınıza çıkan ayarlar menüsündeki Transparen yazan kısmın altında ki ikinci işaretteki kutucuğu işaretleyip skill gelme oranınıda 0,1 yapın sonra Apley diyerek Okey tuşuna basın. Bu ayarı yaptıktan sonra tekrar deneyiniz.

NOT: Skill toplamınız real olarak 600 olmak zorundadır. İhtiyacınız olmayan diğer bütün yeteneklerinizi kilitleyiniz. Capteinship yeteneği skillcapta yer almaktadır, bu nedenle eğer real skill yeteneğinizin toplamı 700 ise; Capteinsip yeteneği 0,1 arttığında sistem bunu 701 olarak göreceğinden sizi otomatik olarak stone eder ve star a gönderir. Lütfen buna çok dikkat ediniz.

İyi oyunlar.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2021, 20:40:23 Gönderen: Carlos Mineatürk »
Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
BİLGİ ve SEVGİ.

Debra

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2021, 22:40:58 »
400 küsür cap. deneyeceğim. editlerim işe yararsa.

s7evin

• Newbie
  • *
  • Bad dog
« Yanıtla #3 : 29 Ocak 2021, 23:01:05 »
Captainship her attığınızda gelen skiller'den biri değil. 40 kere bu ölçüm için yetersiz bir sayı diye düşünüyorum. En az 100-200 denemenizi öneririm. Bu arada cap'iniz 700 ise skill alamazsınız, yani stone, stars falan biraz eski geldi bana :)

Debra

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2021, 08:44:50 »
hocam 40 kere yapınca tame geliyo :D

ayrıca dediğim gibi cap henüz boş.

s7evin

• Newbie
  • *
  • Bad dog
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2021, 15:10:29 »
Yok cap ile ilgili mesajım size değildi :)

Gain ile ilgili bir gelişme oldu mu? Yetkilierden vs.?

Debra

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2021, 09:12:37 »
Options dan Ultima Online İmlecini tıklayın, karşınıza çıkan ayarlar menüsündeki Transparen yazan kısmın altında ki ikinci işaretteki kutucuğu işaretleyip skill gelme oranınıda 0,1 yapın sonra Apley diyerek Okey tuşuna basın. Bu ayarı yaptıktan sonra tekrar deneyiniz.

Bunu yaptıktan sonra 10 atışta 0.3 skill geldi. Bundan dolayımı geldi. Başka bir şey mi sebep oldu bilemiyorum.

Lakin 30.0'dan kasmak için gerçekten çok zor. O kadar top yapmak falan inanılmaz sabır.

s7evin

• Newbie
  • *
  • Bad dog
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2021, 16:43:54 »
O ayar yalnızca gelen skill'i ekranın sol altında yazdırmayı açmak. Yani normalde 0.1 gelen skill'i onuncu seferde altta yazacakken, şimdi 0.1 geldiği an yazıyor. Ama skill geliyordu ise geliyordur. Tabi skill menüsünde yer almadığı ve nokta komutu ile bakılamadığı için (sanıyorum ki) sadece oyuna girildiğinde sol tarafta görünüyor anlık olarak. Belki o yüzdendir. (Ne çok konuştum ya :) )

Debra

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2021, 09:33:49 »
O ayar yalnızca gelen skill'i ekranın sol altında yazdırmayı açmak. Yani normalde 0.1 gelen skill'i onuncu seferde altta yazacakken, şimdi 0.1 geldiği an yazıyor. Ama skill geliyordu ise geliyordur. Tabi skill menüsünde yer almadığı ve nokta komutu ile bakılamadığı için (sanıyorum ki) sadece oyuna girildiğinde sol tarafta görünüyor anlık olarak. Belki o yüzdendir. (Ne çok konuştum ya :) )

Skill menüsünde görünüyor.

s7evin

• Newbie
  • *
  • Bad dog
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2021, 13:42:43 »
Bayağıdır girmiyordum captain chara iyi ki parantez açmışım. Demek ki skill gain random'mış diye mi anlamamız gerekiyor? :)