Gönderen Konu: Birkaç Öneri  (Okunma sayısı 2209 defa)

emeklialbay

• Newbie
  • *
Birkaç Öneri
« : 25 Mayıs 2020, 21:24:52 »
Herkese merhaba değerli Nebula oyuncuları, birkaç düşüncem var sanırım oyun içi iyileştirme olabilir hepimiz adına.

-1) Order / Chaos  durumlarında yeşillerin birbirine atak verebilme durumu ''bence'' çok mantıklı değil. Düzenlenmesi gerekli.
-2) Party PvM sistemi hali hazırda bulunmuyor , olan eventler ise özel bir alanda yapılmaması kargaşaya meal vermekte.
-3) Nebula'nın kırmızı çizgilerinden olan item silme olayı kontrollu bir şekilde ( örneğin ileri bir tarih belirlenip regeant store & ingot  store) dışında bulunan itemlara res atılabilinir )
-4) Bilet sistemindeki menüye iyileştirme yapılması.. +3 +6 +9 +12 hatta bazı +15 ler de eritilerek  ostard vs eşya alınabilinir. ( tamer arkadaşlar kızmasın herşeyden binek çıkıyor zaten diye örnek veriyorum )
-5) Kefaret sistemi , oyun içinde sinirlerin gerilmesiyle veya başka sebeplerden küfür edebiliyoruz ve sonuç jail oluyor. 10 gün beklemek yerine mesela saati belli ücrete denk getirilecek.

Şimdilik aklıma gelen birkaç madde bu yönde. 
Özet ; 3 ve 4. maddenin bize katkısı çok uzun süren save saniyesini azalmada ciddi bir katkı sağlayacağını düşünüyorum.  5. madde tamamen serverdaki parayı azaltmaya yönelik.( olsada olur olmasada )

ShotToKill

• Newbie
  • *
Ynt: Birkaç Öneri
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2020, 13:11:53 »
Merhaba, Deliklerin mantıklı gibi fakat; 3.madde bence save süresindeki süre bankadan ziyade evlerin kasalarında bulunan itemler (benim de kasamda bulunmakta itemlerim). 4. madde çöp silahlar bilet olarak kullanılıyor ve milletin bence gereksiz olan silahları pekte bankasında tuttuğunu sanmıyorum. 5.madde ise küfrün bir maddiyata dökülmesi yanlış olur, bence cezası dahada katı hale getirilebilir. Hatta bence cezası 10gün charın jailde kalması hafif bir ceza, adam 10 gün  oyuna girmeyeceği durumda küfür edebilirmiş gibi hissediyor.

Radagast

• Newbie
  • *
  • Nebula Maniac Member
    • Nebula Uo
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2020, 13:17:08 »
şu bugu yapılınca iptal edilen birçok eşyanın girebildiği store sistemi tam anlamıyla işleme girerse store dışındaki itemlere reset gelme ihtimali var gibi sanki..

Carlos Mineatürk

• Sr. Member
  • Legandery Carpentry
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2020, 13:38:19 »
Bahsi geçen itemleri sildiklerinde vendorlareımız da sattığımız onca malzeme ne olacak?
Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
BİLGİ ve SEVGİ.

Dread Biohazard

• Newbie
  • *
  • Gösteriş sizin, gösteri bizim işimiz.
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2020, 15:08:28 »
Çok fazla item girişi var maalesef ki item çıkışı yok.

Chestler'den çok fazla magical robe ve cristal çıkıyor ve kullanıldığını çok nadir gördüm sunucuda büyük olasılıkla çok fazla item var bunlarla ilgili , diğer tüm + 3 + 6 + 9 + 12 silahlarda silinmesi gerekiyor. Bildiğiniz sunucuda çok az tercih edilen kullanılan itemler varsa onlara da res gelebilir ama bu süreçte bunların yapılacağına dair bir bilgi geçilmesi ve ileri bir tarih verilmesi gerekiyor ki insanlar bu süreci nasıl değerlendirebileceğini düşünsünler.

theca01

• Newbie
  • *
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2020, 15:53:57 »
İtem res bunca emeğin boşa gitmesi ama bazen kaçınılmaz hale geliyor. "korona-virüsü' de artan insan sayısını ve dünyanın hızlı yok oluşunu azaltmak için ürettiler" paranoya tezinden yola çıkarak diyorum ki: bu kadar item ne olacak ya ?

Carlos Mineatürk

• Sr. Member
  • Legandery Carpentry
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2020, 15:45:35 »
World üzerinde acaba neden halılar da siliniyor? Tekrar yeni baştan anlaşılan dekor yapacağız  :-[
BİLGİ ve SEVGİ.

s7evin

• Newbie
  • *
  • Bad dog
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2020, 16:23:12 »
Halılar eşya sayısı olarak çok yer kaplıyor :)

Carlos Mineatürk

• Sr. Member
  • Legandery Carpentry
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2020, 00:51:13 »
Tekrar tekrar konu açmamak adına buraya yazmaya uygun buldum. Gerçekten üzülüyorum; Güncellemelere baktığımız da yaklaşık olarak bir kaç aydır Sn.Staff sürekli illegal program kullananlarla, oyunda açıkları bulup sömürenlerle, hile yapmaya çalışanlarla, bir şekilde program yazarak zilyontane ağaç kasanlarla uğraşmaktan oyunda düzgün hakkıyla doğru bir şekilde kurallara uyarak oyun oynayan oyuncuların ihtiyacı olan düzenlemeleri, bizleri mutlu edecek güzel farklı itemleri, sistemsel yenilikleri bir türlü ekleyemiyorlar. Kendilerine görev edinen bu hileciler illegalciler kesimi sayesişnde dürüst oyuncularında haklarını gasp etmiş oluyorlar. Onların sayesinde bizlerde Staff da bıktı ancak onlar hala daha bıkmadılar. Bu oyuncular Nebula nın orjinalliğini kirletmekten başka birşeyde yapmıyorlar.  >:( >:( >:(
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2020, 00:55:31 Gönderen: Carlos Mineatürk »
BİLGİ ve SEVGİ.

Carlos Mineatürk

• Sr. Member
  • Legandery Carpentry
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2020, 00:31:07 »
Glassblowning menüsünden yaptığımız itemlerinde (.Makelast) komutuna eklenmesi önemle rica olunur.

Örn.  Empty Dye Jar yaparken sürekli  ''F'' tuşuna basıp mausla yapıyoruz. (.Makelast) komutuna eklenirse güzel olacaktır.
BİLGİ ve SEVGİ.

Carlos Mineatürk

• Sr. Member
  • Legandery Carpentry
« Yanıtla #10 : 13 Ekim 2020, 09:09:08 »
Sos hazinesi   +12    +15   kasalarına Ostard Yumurtası eklenmesi rica olunur, böylelikle Craftların yapmış olduğu Kuluçkalar değer kazanır, hemde sisteme eklenen yenilikler kullanılmış olur. (Örn. Farming ile çift sarı)

BİLGİ ve SEVGİ.

s7evin

• Newbie
  • *
  • Bad dog
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2020, 22:18:51 »
Paradan 3 sıfır atılsın. Bu ne enflasyon arkadaş.

Carlos Mineatürk

• Sr. Member
  • Legandery Carpentry
« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2021, 00:24:52 »
Vendor da 10 M değeri üzeri itemlerimizide güvenle satmak istiyoruz.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2021, 00:29:51 Gönderen: Carlos Mineatürk »
BİLGİ ve SEVGİ.

Carlos Mineatürk

• Sr. Member
  • Legandery Carpentry
« Yanıtla #13 : 13 Ocak 2021, 01:18:57 »
Benim bir önerim daha olacak nacizane fikrim aslında; Jar Boyalardaki son güncelleme sonucu artık eskisi gibi çok kolay kan boyası toplamak pek kolay olmuyor, bu nedenle de kan boyaların şişe fiyatları da oldukça arttı, hal böyle olunca bizlerde ister istemez rar renk studded setlerin fiyatlarını güncelledik. Eğerki sayın yönetim kullanmış olduğumuz rare dye tubelerin 10 olan şarjlarını 15 yada 20 şarja çıkarırlarsa bir nebze olsun bu durum bizim fiyatlarımıza da yansıyacaktır diye düşünüyorum.
BİLGİ ve SEVGİ.