Gönderen Konu: Faction Sistemi  (Okunma sayısı 1190 defa)

Nebula

• High Council
  • Full Member
Faction Sistemi
« : 13 Mayıs 2020, 12:16:40 »
Order mı, Chaos mu?  Lord British mi, Lord Blackthorn mu? Tarafını seç, savaşa katıl!

- Order/Chaos faction taşları aktif edilerek, Lord British ve Lord Blackthorn kale girişlerine koyulmuştur.
- Faction taşları aracılığıyla Order/Chaos üyesi olabilmek için herhangi bir lonca üyesi olmamanız gerekmektedir.
- Yalnızca mensubu olduğunuz faction kalelerini kullanabilirsiniz.
- Kalenize üzerinizde zehir varken ya da yaralıyken giremezsiniz.
- Loncalar, Guildstone aracılığı ile kendilerine taraf seçebilirler
- Mensubu olduğunuz faction taşını kullanarak order/chaos shield alabilirsiniz.

- Order yönünü seçen loncalar Order veya Chaos yönünü seçen loncalarla savaşabilir.
- Chaos yönünü seçen loncalar Order veya Chaos yönünü seçen loncalarla savaşabilir.
- Order yönünü seçen loncalar Order taşından factiona katılanlarla savaşabilir ve yardım edemez.
- Chaos yönünü seçen loncalar Chaos taşından factiona katılanlarla savaşabilir ve yardım edemez.
- Order  taşından factiona katılanlar Order yönünü seçen loncalarla savaşamaz ve yardım edemez.
- Chaos taşından factiona katılanlar Chaos yönünü seçen loncalarla savaşamaz ve yardım edemez.
- PK bir karakter, Order veya Chaos yönünü seçmiş olsa dahi Order veya Chaos yönündeki herhangi başka bir karakterle savaşabilir.

Örnek 1

Ben Mehmet, Order yönünü seçmiş bir lonca mensubuyum. Diğer order yönünü seçmiş loncalar, Chaos yönünü seçmiş loncalar ve Britain'de bulunan chaos taşı yardımı ile chaos factionuna katılmış playerlar ile savaşabilirim. Sadece Britain'de bulunan Order faction taşı ile sisteme dahil olan order playerlar ile savaşamam ve onlara yardım edemem(Heal, Cure Vb.)(Atıldığında criminal olunur).

Örnek 2

Ben Ahmet, Britain'de Order taşından order factionına katıldım. Chaos yönünü seçmiş loncalar ve Britain'de bulunan chaos taşından chaos'a katılmış playerlar ile savaşabilirim. Order yönünü seçmiş olan loncalar ile savaşamam ve onlara yardım edemem(Heal, Cure vb.)(Atıldığında criminal olunur).

Guild Faction Puanı Alma Kriterleri:

- Ölen oyuncunun fame değerinin 6000 ve üzeri olması gerekmektedir.
- Ölen oyuncu ile öldüren oyuncunun IP adreslerinin aynı olmaması gerekmektedir.
- Ölen oyuncunun, öldüren oyuncunun en son öldürdüğü kişi olmaması gerekmektedir.

Not: Faction sistemine kayıtlı loncalar için geçerlidir. Tekil factiona dahil olmuş oyuncular için geçerli değildir.

Bu kriterler sağlandıysa eğer;

- Öldürülme yeri Britain, Britain Territory, Papua, Delucia, Buccaneer's Den ve Northern Territory ise 3 puan, farklı bir yer ise 1 puan alacaktır.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2020, 23:46:37 Gönderen: Nebula »