Gönderen Konu: Farming (Çiftçilik) Sistemi  (Okunma sayısı 1362 defa)

Nebula

  • High Council
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 180
Farming (Çiftçilik) Sistemi
« : 13 Mayıs 2020, 12:17:13 »
Skill cap'de yer tutmayan Farming i kullanarak;

*Hazine kasalarından ve Protector isimli yaratıklardan elde edebileceğiniz çiçek tohumlarını saksıya ekip, çiçekleri toplayıp, dye jar'a koyup, jarları da heating stand ile işleyerek boya elde edebilirsiniz.
*Farmer vendorlardan alabileceğiniz Cotton Seed (Pamuk Tohumu) saksıya ekip, pamuk elde edebilir ve o pamukları işleyerek kumaş elde edebilirsiniz.
*Farmer vendorlardan büyü malzemesi/reg tohumu alıp, saksıya ekip reg elde edebilirsiniz.
*Spider Silk tohumunu Giant Spider isimli yaratıktan elde edebilirsiniz.
*Olgunlaşan yumurtayı kuluçkadan toplama esnasında, yumurtayı toplayan karakter 100 taming ve 100 farming yeteneklerine sahipse, yumurtaların çift sarılı (2 adet ostard) olma ihtimali vardır.Çift sarılı yumurtalarda size bilgi verilecektir ve tekrar aynı yumurtadan 2. bineği alabileceksiniz. 2. binekler birbirinden farklı türlerde olabilir.

Farming Nasıl Geliştirilir ?

*   0.0 - 30.0 arası Farmer vendor aracılığı ile teach
* 30.0 - 50.0 arası Black Pearl, Blood Moss, Mandrake, Sulfur Ash, Garlic, Ginseng, Nightshade Seed
* 50.0 - 80.0 arası Cotton Seed - Turnip Seed
* 80.0 -100.0 arası Lime Seed ve Lemon Seed

Farming yeteneğinizi evinize sabitlediğiniz Empty pot (Saksı - 5 Trine ve 80.0 Carpentry ile yapabilirsiniz.) eşyasına Farmer vendor aracılığıyla aldığınız tohumları ekip, gereken zaman geçtikten sonra olgunlaşan tohumları saksıdan toplayarak geliştirebilirsiniz. Yetenek tohum ekildiğinde değil, olgulaşan tohum toplanırken artacaktır. Skill gelişiminizi görmek için .farm komutunu kullanabilirsiniz.
Kısacası ne kadar çok saksınız varsa o kadar hızlı gelişim sağlarsınız.

*Farming yeteneğiniz 100 olduğunda, çiçekler hariç tüm tohumlardan 2 katı ürün toplayabilirsiniz.

Farming sisteminden elde edilebilecek boyalar;
 
1. Nesil Bitkiler: Bu bitkiler normal rare dye sisteminde bulunan renklerdir. Bu bitkilerden elde ettiğiniz renkler ile sadece Rare, Leather ve Furniture dye tüplerini renklendirebilirsiniz.2. Nesil Bitkiler: Normal rare renklerin, gelişmiş alternatifleridir. Bu bitkilerden elde ettiğiniz renkler ile sadece Rare, Leather ve Furniture dyeları renklendirebilirsiniz.Olgunlaşan Tohumlar Nasıl Boya Haline Getirilir ?

Glassblowing Sistemi (Link)
Tohumları ekip, olgunlaştıkdan sonra boya elde edebilmek için işlemeniz gereklidir.Topladığınız tohumları ''blow pipe'' ile yapabileceğiniz ''Empty dye jar'' içine doldurup alchemy yeteneğinizle evinize sabitlediğiniz ''heating stand'' ile işlemeniz gereklidir. Bu işleme sırasında boyanın patlayarak heba olabileceğini ve her başarısızlıkta bir miktar canınızın gideceğini unutmayınız.« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2020, 23:52:31 Gönderen: Nebula »