Gönderen Konu: Kumbara Sistemi  (Okunma sayısı 581 defa)

Nebula

  • High Council
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 180
Kumbara Sistemi
« : 13 Mayıs 2020, 14:20:31 »

 
Alışveriş, birikim ve transfer gibi finansal işlemlerinizi kolaylaştırmak adına hizmetinize sunulan Kumbara sayesinde artık paralarınızı kumbaranızda biriktirebilir, istediğiniz zaman kumbaranızdaki paranızı çeke çevirebilir veyahut aynı hesaptaki başka bir karakterinize para transferi yapabilirsiniz.
 
Banker vendorlara çift tıklayarak çıkan menü aracılığı ile alabileceğiniz kumbaranız sadece bankanızdayken çalışacaktır. Banker vendor aracılığı ile kumbarayı almak için çantanızda 100 altın olmalıdır.
 
Bankanızdaki kumbaraya çift tıkladığınızda artık kumbara karakteriniz üzerine zimmetlenecek ve aynı hesaptaki diğer karakterleriniz dâhil kimse tarafından kullanılamayacak ve yerinden oynatılamayacaktır.
 
Kumbaraya çift tıkladığınızda çıkan imleç ile para veya bir çeki seçmeniz halinde paranın miktarı veya çekin değeri kadar meblağ kumbaranıza eklenecektir. (İşlem yapacağınız para ve çek yine bankanızda olmak zorundadır.) Yine kumbaraya çift tıkladığınızda çıkan imleç ile kumbaranızı seçmeniz halinde karşınıza işlem menüsü çıkacaktır.
 
Bu menü aracılığı ile:
 
Nakit Akışı;

Kumbaranızda bulunan bakiye üzerinden belirttiğiniz miktarı altına çevirmenize yarar.
 
Çek İşlemleri;

Kumbaranızda bulunan bakiye üzerinden belirttiğiniz miktardaki para çeke dönüştürmeye yarar.
 
Havale İşlemleri;

Hesabınızdaki diğer karakterlere para transfer etmenize yarayan işlem seçeneğidir. Çıkan menüden istediğiniz karakteri seçip aktarılacak tutarı belirtmeniz halinde, belirttiğiniz tutarda para, transfer edeceğiniz karakterinizin bankasına çek olarak gönderilmektedir. Havale işlemi 10K ile 10M gold arasında bir değerde olmalıdır. Daha düşük ya da daha yüksek havale işlemi yapamazsınız belirtilen değerler arasında.


 
Not: Vendorunuzdan hasilat komutu ile para çekebilmek için bankanızda kumbaranız olması şarttır.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2020, 23:39:00 Gönderen: Nebula »