Gönderen Konu: Blackstaff  (Okunma sayısı 2528 defa)

ocs06

• Newbie
  • *
Blackstaff
« : 29 Haziran 2020, 16:34:32 »
Herkese selamlar. Oyun için kendi çapımda yaptığım testler sonucunda blackstafflarda bir sorun olduğu düşüncesine kapıldım. Yaptığım bu denemelerde çoğunlukla her 10 vuruşta 4 ıska, 4 sefer 3-6 arası hasar verirken, 2 vuruşta ise 30-45 arası hasar vermektedir. Yani istisnalar hariç 10 vuruşun sadece 2 si hasar vermektedir. Karşınıza bir fence yada sw gelip 3 kere üst üste 40 vurup sizi kesebilirken blackstaffların 10 vuruşta 2 kere hasar vurması ya sistemde oluşmuş bir sorundur ya da mf skillini silme nedenidir. Eğer yetkililer ilgilenirse yada bilen birileri beni aydınlatırsa sevinirim.

ocs06

• Newbie
  • *
Ynt: Blackstaff
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2020, 23:24:23 »
Poili birine bs ile vurunca 60 hp siliyor ona ne diyeceksin?
nasıl mantık yürütüyorsunuz ben anlamıyorum halberdda kafadan 45 50 55 vuruyor, pike pitcforkta üst üste 45 45 vuruyor, olay hangi silahın ne kadar hasar vurdugu değil ki burada, silahın 10 vurusunun 7-8inde hiç hasar vurmaması. Nasıl vs atacaksın silah vurmazsa? Geçen adamın tekine tam 7 kere vurdum 4 vuruş ıska geçti, 2 tanesi 4-5 hasar vurdu sadece bir tanesinde 33 hasar vurabildim, adam pike ile üst üste 34-40-38 vurdu ve öldüm. Ondan sonra bu testi yaptım defalarca ve gördüm ki silah vurmuyor, banane 10 kerede 1 kere 60 vuruyorsa, buraya silah dengelensin talebiyle yazıyorum zaten.

sophia

• Full Member
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2020, 21:37:51 »
Silah çok dengeli, lütfen denemeleri daha iyi şekilde yapın. Tekrar tekrar ve tekrar. Birlikte yapalım veya.

Ersin

• Newbie
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2020, 22:17:51 »
dostum sana katılıyorum, 2 defa mf sildim, sonunda bir yedek charı mf yaptım ama hiç girmiyorum, kasa açtığımız için elimizde +15 bs birikti, ileride girersem de sadece dungeonda mage keserim diye girerim onla, warlock zaten char, onun dışında sakın aldanıp bs ile oynama özellikle de warriorlara, üzülürsün, sana 3-5 kez güzel vururlar, aldanırsın, aa +15 bs iyimiş diye, sonra hüsrannnnnnnnnnnnnnn, net.

ocs06

• Newbie
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2020, 22:27:45 »
Silah çok dengeli, lütfen denemeleri daha iyi şekilde yapın. Tekrar tekrar ve tekrar. Birlikte yapalım veya.
karar mercii siz misiniz ki sizinle birlikte deneme yapacağız? Görevliler, gmler gerekeni yapıp inceleyeceklerdir bir sorun varsa düzelteceklerdir, sorun yoksada bir şey yapmayacaklardır. Benim gördüğüm ise silahın cok fazla ıska geçip çok fazla kez hasar vurmadığı. 4 kere vuruyorsun sırayla 1 ıska, 1 tane 1 hasar, 1 tane 42 hasar, sonra yine ıska vuruyor. Böyle denge mi olur? Halberdin her vuruşunun 30-50 vurduğu bi serverda, sürekli ıska gecen ve 1-2 hasar vuran bi silahta nasıl denge olabilir ki?

sophia

• Full Member
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2020, 02:33:19 »
Sana bs ile nasıl oynanır onu öğretebilirdim, ama şansını kaybettin ukala şekilde cevap verdiğin için.
Kararı ben vermiyorum. Umrumda da değil, deneme yap, olmadı birlikte yapalım dedim.
Pvp turnuvalarini izle yada, bir hata oyunu götürüyor. Adam 10 vurustan 4-5-6 miss alacağı bir silahı eline almaz. Nasıl bi test yaptın merak ettim. Yada gözlerde sorun var. Kolları sormuyorum zaten.

ocs06

• Newbie
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2020, 09:44:07 »
Kibire bak bana oyun öğretecekmiş vazgeçmiş. Gözlerim görmüyor, kolum yokmuş... Klasik ultima online oyuncu kitlesinden bir arkadaşımız daha. Kendini karar mercii sanan, olmadığı söylenince de çirkinleşen saldırganlaşan. Sana nasıl bir test yaptıgımı açıklamama anlatmama gerek yok çünkü muhattabım sen değilsin. Yetkili arkadaşlar ilgilenmeye değer bulurlarsa ilgileneceklerdir, sen kendi kendini yiyebilirsin.

Tyrandil Exburn

• Newbie
  • *
« Yanıtla #7 : 03 Temmuz 2020, 20:44:39 »
Belki yapmış olabilir misin diye buraya soru olarak yazıyorum yanlış anlaşılma olmasın, bs nin 'hit' sesi ile herhangi bir silahın 'miss' sesi benim nazarımda birbirine çok yakın, bahsettiğin ıska vuruşları farklı versiyon bir 'miss' sesi ile karıştırıyor olabilir misin ? Damage vurmadığı konusunda yorum yapacak yeterlilikte değilim ne yazık ki

s7evin

• Newbie
  • *
  • Bad dog
« Yanıtla #8 : 05 Temmuz 2020, 09:51:19 »
Ben her class charla ve silahla uzunca bir zamandır oynuyorum. Bende de şöyle bir algı var sanıyorum genel kanı katılabilir bana "olm bana herkes 40-50 vuruyo, ben 1-2 vuruyorum yaa" :D

Halberd'la oynuyorum, 10 kere vuruyorum attan düşmüyor, bir tanesinde bile 40 yazmıyor ama bana gelince takır takır blackrock setime 40-50 vuruyorlar.

Yukarıdaki cümleden Halberd'ı çıkarıp istediğiniz silahı koyabilirsiniz, cümle değişmiyor benim nazarımda :)

Algos'tan (bs archer oynuyor kendisi) arka arkaya 40-42-35 yemişliğim var blackstaff'la. (Flam'lıyım ha)

Olay bana kalırsa tamamen şans. Kimisi arka arkaya kritik vuruyor, kimisi arka arkaya miss geçiyor. İki taraf da aşağı yukarı eşit kalitedeyse ve risk alarak oynarsa, şansı yanında bulunduran işi götürüyor benim gözümde.

Bence de blackstaff'ta herhangi bir sorun/bug vs. bulunmuyor. Mevzu tamamen şans bence.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2020, 09:52:59 Gönderen: s7evin »

Llyr

• Newbie
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Temmuz 2020, 13:36:36 »
Blackstaff'ın kodlamalarında herhangi bir hata yok. Iska geçme ve diğer vuruş oranları bütün silahlarla eşit.

Şans faktörü belirli bir algoritmada işliyor bütün silahlarda.

ocs06

• Newbie
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Temmuz 2020, 14:32:43 »
Arkadaşlar 4 kere üst üste ıska geçen blackstaff dışında herhangi bir silah henüz görmedim. Elbette her silah ıska geçiyor yeri geliyor 1-2 vuruyor; evet kritikte şansa bağlı, blackstaff kritik vurdugunda da 40 siliyor ama kritik gelmediği an bs de işin bitik demek, bi dengesi yok bana göre çünkü kritikleri dışında zaten silah sürekli ya ıska vuruyor ya 1-2 vuruyor. Nedense benim her denememde de sayısız kez ıska geçiyor. Yani siz de deneyin arkadaşlar giyin bi agapit set yada invul set neyse, ortalama bir armorunuz olsun, bir arkadasınız sürekli heallesin sizde vurun ve saf hasarını, kritik yüzdelerini görün. Her 10 vurusta sadece 2 kere hasar vurdugum oldu, 4 kere üst üste ıska geçtiği oldu bu söylediklerim sadece bir kere de olmadı konuyu acma nedenim o zaten, sürekli olduğu için açtım bu konuyu ve bu testleri izleyen herkeste harbi silah vurmuyor ıska geçiyor dedi. Ersin arkadaşımızın da dediği gibi blackstaffla 1-2 kere 40 vurunca yada sana vurulunca aldanıyorsun. Ha yetkililer silahta sorun yok dediyse silahın ederi bu kadar demek ki.
Ben de bu başlığı açtıktan kısa bir süre sonra bir combatta sırf elimdeki bs nin sınırlarını zorlamak için bir soteye girdim, golem çıkaracaktı arkadaş belliydi, ama sonuna kadar gitmek istedim silahın sınırlarını görmek için. Bu pk arkadaş papuada beni agaçların arasında tek kare geçişi olan bir yere çekti, samanı arkama atıp golemi cıkarana kadar artı 15 blackstaffla tam tamına 4 kere vurdum pure mage arkadaşa ve topu topu 3 canı gitti, çünkü blackstaff beni yanıltmadı 3ıska 1 tane de 3 hasar vurdu ve bundan sonra gittim mf yi sildim ve sw ye döndüm. 2 gündür patır kütür adam kesmeye başladım ve yukarıda bir arkadaşın bana attığı lafla betimlersem kabiliyet aynı kabiliyet, göz aynı göz, kol aynı kol. Sadece kullandığım silah değişti. Blackstaffla madara olurken şimdi olay tersine döndü. Bu da bir dip not olsun ne diyim. Herkese ilgisi için tekrar teşekkür eder, iyi oyunlar dilerim.

savior

• Newbie
  • *
« Yanıtla #11 : 09 Temmuz 2020, 02:04:04 »
*Çekirdek Çitler*

sophia

• Full Member
« Yanıtla #12 : 09 Temmuz 2020, 13:33:10 »
Birisi yardımcı olsun ocs06 ya artık.
Çözemedi bir türlü. Anlam veremiyor olanlara.
Neden bs böyle.

rexfall

• Newbie
  • *
« Yanıtla #13 : 09 Temmuz 2020, 13:58:21 »
Ben konuyu açan arkadaşa katılmıyorum.

Mf'nin sw ve fenc'ten farklı kendine özgü bir kullanma şekli vardır. 15 bs ile 15 halbert'la kapısamazsin. Çoğu zaman halbert paramparça eder. Ancak stam potu içirip veya kritik vurup çok sağlam adamı da kesme şansın vardır.

Bir de önce kalkan tek el MF ile vurup daha sonra çift el bs kullandiğin zaman adam sana Poi de vursa avantajlı hale bile gecebiliyorsun. Kaldı ki, bs vurduğu zaman çok iyi kritik vuruyor. Adamdaki set ve flamdan bağımsız olarak dandik setinle adamı kesme sansi doğuruyor.

Özetle, bs ortalama itemla actiona çıkan MF karakteri ortalama itemla actiona çıkan fenc ve sw karaktere göre daha tehlikeli hale getiriyor. Ama 15 halbert vs karşısında sıkıntı yaşamana sebep oluyor.

Son olarak, silahı sarjladiktan sonra ağaç arkasına geçip poiden kaçma becerine guvenmiyorsan çift el silahla teke tekte magele vs atmak hiç mantıklı degil. İşi bilen mage Por corp wis bile yedirir.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2020, 14:06:25 Gönderen: rexfall »

sophia

• Full Member
« Yanıtla #14 : 10 Temmuz 2020, 00:42:34 »
Patır patır kestiğin adamları tahmin edebiliyorum da. Kütür kütür kesemedigine eminim ocs06.
Kütür kütür salatalık gibi adam kesmek harika zevkli. Dileğim o anları seninde birgün yaşaman.