Gönderen Konu: Stealing yeteneği hakkında  (Okunma sayısı 2173 defa)

Debra

• Jr. Member
  • **
  • :D :D :D
Stealing yeteneği hakkında
« : 29 Ağustos 2020, 09:32:53 »
Bir çok kişinin sevmediği bir konu ile karşı karşıyayız. Bunun farkındayız.
Bir çok ultima server'ı üzerinde olan bir konunun eksikliğinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle stealing (hırsızlık) yeteneği olan bir karakter maksimum 2 kare mesafeden bu işlemi gerçekleştirmekte. Düşündüğünüzde hareketli bir ortamda aşırı zor bir durum bu. Hem sürekli 2 kare mesafede duracaksın hemde kimseye kendini fark ettirmeyeceksin. Bunun 3 kare olduğu bir server görmedim. Bunda bir sorun yok. Bu bir yetenek işidir. Takip etme, sabır, doğru anı bekleme vs.

Sorunum işe şu şekilde;

X adlı oyuncu eline bir spear aldı diyelim. Silah değiştirdi veya büyü yaptı silah çantasına düştü. Ben o kısa zamanda targetladığım silahı çalmaya çalışıyorum. Ama son anda eline aldığı an bu eşyayı çalamıyorum. "Üzerinden çalamazsınız" diyor.

Şimdi sorunum şu. Ben item'i üzerinde değil çantasında iken çalma işlemi yapmaya çalışıyorum. Neden eline aldığında çalamıyorum? Sonuçta uygun şartları sağlamışım ve item artık free.

Gerçek hayata bunu örneklendirirsek insanların kollarında takılı olan saatler bile bir dönem çok çalınıyordu. Veya katakülle ile elinde ki eşya, para çalınıyordu. Ben neden sistemin izin verdiği şekilde çalma işlemine başladığımda eşyayı çalamıyorum?

Konu hakkında olumlu veya olumsuz yetkililerden bir cevap ve mümkünse bu konu hakkında düzenleme bekliyorum.
Hoppala vede cubbalaa !!!

Radagast

• Newbie
  • *
  • Nebula Maniac Member
    • Nebula Uo
Ynt: Stealing yeteneği hakkında
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2020, 22:00:39 »
%100 crim olma şartı ile elindeki silahı da çalabilme imkanı olsa fena olmaz aslında :D

Carlos Mineatürk

• Sr. Member
  • Legandery Carpentry
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2020, 22:12:02 »
Elindeki silahı çalabilmek adına ArmDşizarm yani silahsızlandırma yeteneğini kasıyorlar  ;) Wrestling-Tactik-Armslore-Anatomy
Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
BİLGİ ve SEVGİ.

sophia

• Full Member
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2020, 22:30:20 »
Gerçek hayatta, kolundaki bilezikleri almak için insan öldürüyorlar. Sende öldür, al kolundakileri

Efo

• Newbie
  • *
  • Rebel&Droqs
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2020, 09:47:22 »
Bugün elindeN silahı çalan hırsız, yarın bankasındaki mareyi diğer gün accountu komple çalar :d
//Rh Master.

Debra

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2020, 09:53:06 »
Gerçek hayatta, kolundaki bilezikleri almak için insan öldürüyorlar. Sende öldür, al kolundakileri

Bunu kolu kesmeden de yapıyorlardı. En basiti 80 türk sinemasına bile hakim olan "cepçilik" ismiyle bilinen hırsızlık yöntemi ile.

Öldürüp almakta sorun yok. Burada bir yeteneğin kullanımından bahsediyoruz.

Target'ı çantada olan bir item'i eline aldığında iş işten geçmiş olmalı. Kişi farkına varırsa da zaten uzaklaşır. 3 kare yetiyor çalınamaması için.

Debra

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2020, 14:08:33 »
Bir çok kişinin sevmediği bir konu ile karşı karşıyayız. Bunun farkındayız.
Bir çok ultima server'ı üzerinde olan bir konunun eksikliğinden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle stealing (hırsızlık) yeteneği olan bir karakter maksimum 2 kare mesafeden bu işlemi gerçekleştirmekte. Düşündüğünüzde hareketli bir ortamda aşırı zor bir durum bu. Hem sürekli 2 kare mesafede duracaksın hemde kimseye kendini fark ettirmeyeceksin. Bunun 3 kare olduğu bir server görmedim. Bunda bir sorun yok. Bu bir yetenek işidir. Takip etme, sabır, doğru anı bekleme vs.

Sorunum işe şu şekilde;

X adlı oyuncu eline bir spear aldı diyelim. Silah değiştirdi veya büyü yaptı silah çantasına düştü. Ben o kısa zamanda targetladığım silahı çalmaya çalışıyorum. Ama son anda eline aldığı an bu eşyayı çalamıyorum. "Üzerinden çalamazsınız" diyor.

Şimdi sorunum şu. Ben item'i üzerinde değil çantasında iken çalma işlemi yapmaya çalışıyorum. Neden eline aldığında çalamıyorum? Sonuçta uygun şartları sağlamışım ve item artık free.

Gerçek hayata bunu örneklendirirsek insanların kollarında takılı olan saatler bile bir dönem çok çalınıyordu. Veya katakülle ile elinde ki eşya, para çalınıyordu. Ben neden sistemin izin verdiği şekilde çalma işlemine başladığımda eşyayı çalamıyorum?

Konu hakkında olumlu veya olumsuz yetkililerden bir cevap ve mümkünse bu konu hakkında düzenleme bekliyorum.

Up

birdost

• Newbie
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2020, 18:59:34 »
Konu cortlatmak gibi olacak ama oyuna giren hırsız karakterlerin ufku baya dar. Res scroll yazıyorum 30k param var ama sürekli olarak reglerimi çalıyorlar. Yani koca karakter kasmışsın arkadaş gözün bu kadar aşağılarda olmamalı. Nefret ettim bütün oynama isteğim yok oldu. Her açışımdan 10 dakika sonra kapatıyorum oyunu.

galadtirin

• Newbie
  • *
« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2020, 23:13:02 »
Evet, problem biraz da "abi 3-5 ne bulursam kârdır" modunda gezmesi hırsız karakterlerin. Yani macroda kalmış adamın 200 regini alıcam yarım saatte bir ondan 2K para kazanıcam hülooo mantığında birilerinin herhangi konuda yanında olmak biraz zor açıkçası. :(

xensus

• Newbie
  • *
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2020, 00:16:43 »
Hırsız karakter kasıp moonglow meydanında guards makrosuna atan şahıslar var amaçsızca insanların rol yapmasına engel oluyorlar burdan hepsinin kulaklarını çınlatıyorum saygılar.

tamekofte

• Newbie
  • *
« Yanıtla #10 : 26 Kasım 2020, 10:49:32 »
birden fazla hırsızı olan biri olarak yazayım, bence hırsız dinamikleri güzel, sadece ufak tefek bir iki düzeltme yeterli olur. Biraz zor olması da gayet iyi. Gerçek hayatı düşünürsek, iki ana türde hırsız var. Biri plan yapan, açıkları araştıran, doğru zamanı bekleyen ve harekete geçen hırsız. Diğeri de plansız, açık bulduğu kapıdan giren, dükkanlardan ufak tefek şeyler yürüten hırsız. Nebula'da her iki türde de hırsız var. Ice Robe giyip halberd peşine düşen de var. Çıplak gezip herkesin çantasına bakan da var.

Benim düzeltme önerilerim şöyle olacak:
- Reg çalınamasın (tabi bu durum actionu da etkiler, şu anda teorik olarak mage ya da warlock'un rastgele regini çalıp zor durumda bırakabilirsiniz)
- "Üzerinden çalamazsınız" konusu: elindeki silahı çalmaya çalıştığında crim oluyor hırsızlar, oysa ki o silah öncesinde çantaya düşmüş olabilir ve çantadayken target alınmış olabilir. Eldeki silah zaten çalınamayacağı için "Üzerinden çalamazsınız" uyarısı alındığında crim olunmasın.
- Üçüncü olarak da hiding / stealth kullanımı ile ilgili. Snoop skill'i denendiğinde 1-2 sn delayli olarak hide'dan çıkılabilir. Böylece hem snoop, hem de hırsızlıkla yakın ilişkili bu skilller kullanılır hale gelir.

galadtirin

• Newbie
  • *
« Yanıtla #11 : 26 Kasım 2020, 11:29:15 »
Çok güzel cevap. Önden dediğim her şeyi geri çekmeme sebep oldu hak veriyorum açıkçası.

khayyin

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 07 Aralık 2020, 19:21:19 »
skill capimde 50 stealing skillim var, hırsız regimi çalıyor. çaldığını yakalayamıyorum. Ben hırsızım diye peşimizden kovalıyor. Gerçekten can sıkıcı durum.

Debra

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 07 Aralık 2020, 22:42:00 »
Skill cap'te 50 stealing olmaması lazım bence.
işin yarısıı öğrenip çakallık yapmak mantıklı mı?
90 altı hiç kimse alamamalı bence.

s7evin

• Newbie
  • *
  • Bad dog
« Yanıtla #14 : 19 Aralık 2020, 22:00:41 »
Debra'ya katılıyorum. Hırsız karakterimi kasalı çok oldu ve neredeyse hiç girmiyorum. Yukarıda belirtildiği gibi, ya Moon'da 'guards' makrosunda hırsız bırakılıyor ya da 50 steal açarak (eskiden teach'letiyorlardı) hırsızları farkediyorlar.

2 kare mesafe olarak uygun ancak delay time çok uzun. Debra'nın bahsettiği ele alma durumunu düzeltebilir ya da delayi kısaltabilirler.

Ancak ben bir değişikliğe gidileceğini hiç zannetmiyorum. Nebula para kazanmaya başlayan sisteme geçtiğinde bir çok şeyin düzeleceğini düşünüyordum. Farkındayım ki zihniyet değişmedikçe olmayacak. Vakit geçirmecelik olarak oynamaya devam. Ben artık çok da şey yapmıyorum.