Gönderen Konu: Pvp mesafe kapanması  (Okunma sayısı 4519 defa)

Ersin

• Newbie
  • *
Pvp mesafe kapanması
« : 21 Haziran 2020, 01:46:03 »
Arkadaşlar selam,

Bu serverda birçok şey değiştirildiği için oyunu da baştan öğreniyorum, soracağım sorular size saçma gelse de yardımlarınız benim için önemli.

Öncelikle sorum hangi +15 silahlar bug'lı (çift el olmasına karşın dagger gibi vuruyor), benim gördüğüm +15 bard. halberd ve tırmık, başka var mı? +12'ler için geçerli mi? Ki enteresandır uus cux yemememe rağmen nedense benim +15'ler sizinki gibi vurmuyor. Dikkat ettiğim kadarıyla benimle aynı durumda olanlar da var, dediğim gibi dagger gibi vuranlar da ciddi sayıda.

Diğer sorum da şu: birini kovalarken büyü atmazsa(freeze time'a takılmazsa,) ya da ağaca takılmazsa ki ben ağaç patch de yapmıyorum, oyunun ambiansını bozuyor,  iki kişi arasındaki 10 kare mesafeyi nasıl kapatıyorsunuz? Ben kapatamıyorum ama beni kovalayan arkadaşlar kapatabiliyor, bilmediğim ne var? İki araç aynı hızda giderken aralarındaki mesafe kapanmaz, klasik fizik.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Radagast

• Newbie
  • *
  • Nebula Maniac Member
    • Nebula Uo
Ynt: Pvp mesafe kapanması
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2020, 11:20:59 »
aynen o olay benimde başıma geliyor..artı olarak skiller tam olmasına rağmen benim silaha sürdüğüm poisondan vatandaşlar extrem ery ill vermesine rağmen adamlar aksiyonun en hararetli yerinde nasıl oluyorsa poiyi şırıf şırıf sürüp detly vuruyor.. bardiche halberdin de adam kaldırmadan inmeside cabası..

Radagast

• Newbie
  • *
  • Nebula Maniac Member
    • Nebula Uo
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2020, 15:21:25 »
Şunu da dip not geçeyim bir zahmet hemen gelipte burda ayhh ağlamayın ayhh üühüü mühüü şekillerine girmeyin bir zahmet.. Okadar adamsanız abi kardeş sen şu şu şunu eksik yapıyorsun oyüzden vuramıyorsunuz bu şu şekilde yapmadığından dolayı poi vurmuyor , şeklinde konuşursak hem forum düzenini bozmamış oluruz çocuk gibi münakaşaya girip hemde saygınlığınız bir nebze de olsa artar eğer ki sizin için önemli bir olgu ise saygı.

Kesersapi

• Newbie
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2020, 15:27:30 »
onlar okunmuş player 10 kareyi bi seferde kapatabilir ve aksiyon anında cayır cayır poi sürebilir. nasıl yaptıkları malum neden yaptıklarına gelince hayattan ve oyundan zevk almasını bilmeyen insanlar oldugu için yorum yapmayi gereksiz buluyorum.
Yakarsa Dünya'yı GARİPLER Yakar!!!!

Ersin

• Newbie
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2020, 16:50:07 »
Şunu da dip not geçeyim bir zahmet hemen gelipte burda ayhh ağlamayın ayhh üühüü mühüü şekillerine girmeyin bir zahmet.. Okadar adamsanız abi kardeş sen şu şu şunu eksik yapıyorsun oyüzden vuramıyorsunuz bu şu şekilde yapmadığından dolayı poi vurmuyor , şeklinde konuşursak hem forum düzenini bozmamış oluruz çocuk gibi münakaşaya girip hemde saygınlığınız bir nebze de olsa artar eğer ki sizin için önemli bir olgu ise saygı.

+1

ciddi ciddi ben de bunun için soruyorum.

Radagast

• Newbie
  • *
  • Nebula Maniac Member
    • Nebula Uo
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2020, 17:10:16 »

+1

ciddi ciddi ben de bunun için soruyorum.

yazdım ama yazdığıma kendim de inanmadım :D çünkü yani bariz program diye düşünüyorum bu hızlı şekilde vurmanın başka açıklaması yok.. ata hızlıca binme vs poi sürme hadi koşarken dersin yön tuşlarıyla falan basıp öle sürüom iniyorum biniyorum diye kıvırtabilirler ama kaldırmadan vurmanın açıklaması yok bence çift el yavaş silahlarla.

Ersin

• Newbie
  • *
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2020, 20:51:01 »
Nebula Hack Pack 06.12.2014 diye video aratırsanız bir kısmı orada mevcut.

Radagast

• Newbie
  • *
  • Nebula Maniac Member
    • Nebula Uo
« Yanıtla #7 : 21 Haziran 2020, 21:10:14 »

programın paylaşımı yapan elemanın guildi de çok ilginçmiş :D  yüksek ihtimal suistimal yaptıklarından ve kullandıkları programdan vs banlanınca oyunu bırakma kararı almış ve programı ifşa etmiş. vay arkadaş..sonra millet nasıl efsane oluyor bizde 20 senelik oyuncuyuz ama adımızı kimse bilmez pvp turnuvalarında sağa sola adımız yazılmaz arka arkaya pvp turnuvası kazanamayız meğersem nedeni belliymiş (:

Kesersapi

• Newbie
  • *
« Yanıtla #8 : 21 Haziran 2020, 22:33:47 »
:)
programın paylaşımı yapan elemanın guildi de çok ilginçmiş :D  yüksek ihtimal suistimal yaptıklarından ve kullandıkları programdan vs banlanınca oyunu bırakma kararı almış ve programı ifşa etmiş. vay arkadaş..sonra millet nasıl efsane oluyor bizde 20 senelik oyuncuyuz ama adımızı kimse bilmez pvp turnuvalarında sağa sola adımız yazılmaz arka arkaya pvp turnuvası kazanamayız meğersem nedeni belliymiş (:
Yakarsa Dünya'yı GARİPLER Yakar!!!!

ostara

• Newbie
  • *
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2020, 13:59:04 »
Pasha gringo isimli from abyss guildi üyesi arkadaş guildin sahiplerinin atladığı gibi atlıyor hiç çekinme yok tak tuk

rexfall

• Newbie
  • *
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2020, 04:35:46 »
Bana da oldu aynı olay. Dümdüz giderken adam 3 kere vurunca öldüm. Mavi bı çarla geldim adamı kaydedip bildirmek için oyundan çıktı direkt. Yakalanmamak için lootunu filan yapıp oyundan çıkıyor. Bu şekilde ölünce tadı tuzu kalmıyor insanın. Üç gündür oyuna giresim gelmiyor.

Tirasanagan

• Newbie
  • *
  • The Burn'Out
« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2020, 07:28:42 »
Çözünürlük vesaire düzeltiliyor .

sophia

• Full Member
« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2020, 11:42:04 »
Şu clienti yapan arkadaşın yorum yapmadığını görüyoruz baya bir süredir.
Sorun client ile mi alakalı ?
Cliente endeksli programlar mi satıyorsun millete ?
Bir gelip mantıklı açıklama yapsan keşke.Vs Vs diye uzar. Yani şu oyunda hala program kullanıp, item biriktirmeye mi çalışıyor millet anlamadım. Egonuzu aşırı derecede tatmin edecek itemleride vardır eminim. Bu oyunu min. 2 ay oynayıpta itemi olmayan yoktur. Ama yıllardır ara bile vermeden oynayan kişi, neden program kullanıyor anlamış değilim. Nasıl bi ego ve bencillik. Sıfır oyun bilgisi, ama illegal işlerde 10 puani hakediyor.

Ersin

• Newbie
  • *
« Yanıtla #13 : 30 Haziran 2020, 22:12:10 »
valla keşke sadece auto pot içme, speed, auto ata binme olsaydı, serverda bazı şeyler de cidden ezikliğe itiyor, pk puan muhabbeti yüzünden gz içinde guards makrosuyla bile char bıraksanız ekranın köşesinden okla ya da büyü ile kesiliyor ki guards işlemiyor, şu multi client meselesi de cabası, artık lütfen bu konuyu da başkası açsın çıkıntı durumuna düşmek istemiyorum, tek derdim şu oyunu,  stresli günlerimizde stres atmak için oynarken, eziklerin elinde maskara olmamak. Tam sandık açıyorum görüyor, hemen pk warrior charla geliyor ya da binek ararken, multi yokkken char değiştirmenin bir süresi vardı, bu şekilde bu durum ortadan kalkıyor, hayır pk charla girip biz dungeona gitsek hayatta sokmuyor pk charını, bu sefer de mavi tamer ile dolaşıyor, dalınca da tamer mı kesiyon diyor utanmadan, haklı da, tamer ı kessem nolur gerçekten 30-40 reg. Çeteyi topladıklarında da 10 kişi bir kişiyi kovalayıp utanmadan nebula action diye youtube a yüklüyorlar. Guildlerin kişi sayı üstünlükleri yetmemiş bir de harita eklenmiş üyeleri bütün moonglow haritası kadar büyük alanda kim nerde görüyor. Silahların hız ve damageleri zaten oynanmış ve alakasız bir şekilde bozulmuş, 3 +1 silah dışında gerisi çöp. Multi konusuna geri döneyim, hangi server a giderseniz gidin ban sebebidir, bir yaşıma daha girdim.

ocs06

• Newbie
  • *
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2020, 01:32:14 »
valla keşke sadece auto pot içme, speed, auto ata binme olsaydı, serverda bazı şeyler de cidden ezikliğe itiyor, pk puan muhabbeti yüzünden gz içinde guards makrosuyla bile char bıraksanız ekranın köşesinden okla ya da büyü ile kesiliyor ki guards işlemiyor, şu multi client meselesi de cabası, artık lütfen bu konuyu da başkası açsın çıkıntı durumuna düşmek istemiyorum, tek derdim şu oyunu,  stresli günlerimizde stres atmak için oynarken, eziklerin elinde maskara olmamak. Tam sandık açıyorum görüyor, hemen pk warrior charla geliyor ya da binek ararken, multi yokkken char değiştirmenin bir süresi vardı, bu şekilde bu durum ortadan kalkıyor, hayır pk charla girip biz dungeona gitsek hayatta sokmuyor pk charını, bu sefer de mavi tamer ile dolaşıyor, dalınca da tamer mı kesiyon diyor utanmadan, haklı da, tamer ı kessem nolur gerçekten 30-40 reg. Çeteyi topladıklarında da 10 kişi bir kişiyi kovalayıp utanmadan nebula action diye youtube a yüklüyorlar. Guildlerin kişi sayı üstünlükleri yetmemiş bir de harita eklenmiş üyeleri bütün moonglow haritası kadar büyük alanda kim nerde görüyor. Silahların hız ve damageleri zaten oynanmış ve alakasız bir şekilde bozulmuş, 3 +1 silah dışında gerisi çöp. Multi konusuna geri döneyim, hangi server a giderseniz gidin ban sebebidir, bir yaşıma daha girdim.

Ultima online oyununu yapan abimizin youtubeda bir röportajı var. Diyor ki, biz dünyada bir ilki gerçekleştirip oyunun içinde bir ekosistem yarattık ama oyuncular harita üzerinde yaşayan herşeye zarar verip yok ettiler diyor.
Türk oyuncu kitlesinin de sosyokültürel seviyesi çok düşük olduğu için bu insanlardan oyun içinde ahlaklı davranmalarını beklemen hata. Onlar yaptıkları" kötülükleri" oyun bu sözüyle meşrulaştırıp işin içinden çıkıyorlar. Oysa ki yaptıkları kötülüklerin bir sorumluluğu veya bir cezası olmadığı için, "sırf yapabiliyor oldukları için", "sırf bir oyun için" ne kadar kötüleşebildiklerini görüyorsun. O yüzden oyunculardan bir beklentin olmasın. Yaptıkları kötülüklerden gurur duyanları bile gördü bu gözler.

Diğer bir konuya gelirsem lütfen kimse kusura bakmasın ama bu in game yaşananların bir nedeni de gmlerin aldığı kararlardır. Mesela Gm'ler pk puan almayı zorlaştırdıkça, bu oyuncuları daha saçma yöntemlerle pk puan kasmaya itiyor. Abuseyi durdurmak için bu kararları verselerde sonucunda ulaşılan nokta hem oyuncuya hem servera zarar veriyor. Neden derseniz şu serverda necro kasmış oyuncuların yüzde 90ı pvp veya action sırasında kasarak necro olmamıştır. Bunu senelerdir oynayan, oyunu hiç bırakmamış eski oyunculardan da duydum. Bunun yanında youtubedaki eski videolara bakınca pk puan almanın ne kadar kolay olduğunu da fark etmemek elde değil. O zamanlar aksiyon veya pvp sırasında kasan olduysa elbet olmuştur hakkını da yemiyim kimsenin ama o zamanki sistemde kasması çok kolaymış. Şimdiki sistem ise oyuncuları gz de adam kesmeye, gate üstüne gate açmaya, insanlardan pk puan dilenmeye itiyor, çünkü öyle bir zorlaştı ve covid sonrası oyuncu sayısı azaldı ki necro olmak cidden zor şu anda. O yüzden gz de adam kesmek vb şeyler yapılmasının sorumlusu oyuncu değildir, sonuçta yıl 2020 olmuş zaman değişmiş, hayatlar ve öncelikler değişmiş, adam hayatından kafasını kaldırdığı azıcık zamanında bile her geçen gün birazcık daha sonu gelen bu oyunu oynamak istiyor ama önüne duvar konuluyor... Daha geçen gün biri 10 gün jail yedi gözümün önünde, arkadaşını kestiği gerekçesiyle pk puanları sıfırlandı. Tanıdığım günden beri hergün online olan adam 2-3 gündür oyuna girmiyor olaydan beri. Bunları anlatma nedenim şudur, bahsettiğin bütün bu olayların yaşanmasının nedenlerinden biri de yönetimin oyun içi adalet ve dengeleri sağlayamamasından kaynaklıdır bana göre. Ellerinden geleni elbette yapıyorlardır ama sonucta birileri çatır çutur program kullanırken, diğeri tanıdığı birinden 1 pk puan aldı gerekçesiyle bütün puanları silinip 10 gün jail yiyebiliyor, ya da bir craft npc vendorun sattığı epi topu fazladan 150 arrow için ağlayıp vendorları kaldırtabilirken, oyun içi dengelerdeki eksik gördüklerimizi yetkililere iletmemize rağmen sallanmayabiliyoruz. Bu sistem kimilerinin at koşturmasına olanak sağlarken, kimilerinin de oyundan soğumasına neden oluyor. Sonucunda ortadaki zarar oyuncuyu ve dolaylı yoldan da serverı etkiliyor.