Gönderen Konu: İhbar Sistemi  (Okunma sayısı 446 defa)

Nebula

  • High Council
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 179
İhbar Sistemi
« : 13 Mayıs 2020, 12:31:52 »


Oyun içerisinde size sözleriyle rahatsızlık veren ve taciz eden oyuncuları yetkililere rapor edebilir ve gereken cezai işlemin uygulanmasına yardımcı olabilirsiniz.
 
Küfür, argo, hakaret, gerçek hayatla tehdit, ırkçı ve siyasi söylemler, oyun dışı reklam içerikli konuşmalar vb. yapan oyuncuları “.ihbar” yazdıktan sonra çıkan imleç ile seçtiğiniz takdirde rahatsızlık veren oyuncunun ihbar ettiğiniz andan kısa süre önceki ve sonraki konuşmaları yetkililere rapor edilmiş olacaktır.İhbarlar anlık değildir, kayıt edilir ve yetkililer tarafından genel kontrol edildikten sonra cezai işlem uygulanır. Yetkililer çevrimiçi olsun ya da olmasın ihbarlar kayıt edilir ve rutin denetimlerde kontrol edilirler.
 
Not 1: Öğlene doğru edilen bir ihbarın cezai işlemi akşam saatlerinde veya bir sonraki gün içerisinde uygulanabilir. Bu sebeple lütfen uygulanan cezai işlemlere itiraz ederken kendinizden emin olun. Unutmayın ki Nebula UO Yetkilileri hiçbir kanıt olmadan işlem yapmaz. Uygun bir dille sorununuzu dile getirdiğiniz takdirde yetkililer tarafından açıklama yapılabilir, kanıtlar sunulabilir; bu durum tamamen yetkililerin insiyatifindedir. Nebula UO Yetkililerinin sorumlulukları sadece üstlerine karşıdır.

Not 2: Şehir içinde, şehir dışında, kalenizde, evinizde vb diğer oyuncuların görme ihtimali olan her yerde kullandığınız kelimelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Konuştuğunuz kişi arkadaşınız olsa bile oradan geçen 3. bir kişi sizi ihbar edebilir. Oyun içerisinde party ve guild chat dışındaki tüm iletişim yollarında diğer oyunculara karşı sorumlu olduğunuzu unutmayınız.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2020, 23:41:40 Gönderen: Nebula »