Gönderen Konu: Kale (Castle) Kurulumu  (Okunma sayısı 4944 defa)

Czarny

  • High Council
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 1073
Kale (Castle) Kurulumu
« : 02 Haziran 2020, 20:31:44 »
KALE (CASTLE) KURULUMU


Guild Kurmak isteyenlerin veyahut büyük bir şahsi alan hayâli olan kişilerin tercihi olan kaleleri kurabilmek için belirli şartlar ve kurallar bulunmaktadır. O halde detaylı bilgi için konuyu inceleyelim...


1. KURULUMA UYGUN ARAZİLER

Kale kurulumu için diğer evlerin aksine daha fazla alan gerekmektedir. Diğer evlerde arazi arayışı oyunculara aitken, kalelerde bu konu yetkililer tarafından yapılır. Kuruluma uygun araziler önceden yetkililer tarafından rezerv edilir ve araziler için ücret belirlenir. Bu arazilere kurulum yapmak isteyen oyuncular, arazi/araziler hakkında oyun içerisinden Page atarak bilgi talep eder. Yetkililer rezerv arazileri ve ücretlerini oyunculara iletir. Anlaşma sağlandığı taktirde oyuncudan kale (Castle Deed) temin etmesi beklenir.


2. KALE (CASTLE DEED) TEMİNİ

Diğer evlerin aksine kaleler Vendor'larda satılmamaktadır. Kale alabilmeniz için öncelikle Nebula Point sahibi olmanız gerekir. 80 Nebula Point sahibi olan oyuncular, .hediye komutunu kullanarak karşılarına çıkan menüden kale (Caslte Deed) temin edebilirler. Ayrıca bu menü aracılığıyla kale (Castle Deed) alan oyunculara ekstra olarak Lonca Kurulum Belgesi (Guild Stone Deed), Nebula UO Shard tarafından hediye edilir.

Nebula Point Hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.3. KURULUM

Arazi ücreti konusunda anlaşma sağlanması, kale (Castle Deed) temininin gerçekleştirilmesi gibi prosedürlerin ardından kurulum yapmak için yetkililere Page atılır. Arazi ücretinin oyuncudan temin edilmesinin ardından kurulum işlemi yetkili nezaretinde gerçekleştirilir.


DİĞER BİLGİLER

Kurulu olan kaleler başka bir oyuncuya devredilemez veya satılamaz. Yanı sıra sahip olduğunuz başka bir hesaba da kalenizi devredemezsiniz.

Nebula Point Dışında başka bir oyuncudan kale (Castle Deed) alırsanız, kurulum yine ilgili prosedürlere uygun şekilde yapılacaktır.

Sahip olduğunuz kalenin yıkılması veya başka bir oyuncunun kalesinin yıkılması sonrası arazi Nebula UO Shard Yönetimi tarafından rezerv edilir. Rezerv edilen araziye herhangi bir oyuncu kale veya başka bir ev kuramaz.Nebula UO Shard, belirtilen kuralları/şartları değiştirme veya yok sayma hakkına sahiptir.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2021, 06:40:57 Gönderen: Reus »