Nebula UO Shard

Blackstaff

Blackstaff
« : Haziran 29, 2020, 04:34:32 ÖS »
Herkese selamlar. Oyun için kendi çapımda yaptığım testler sonucunda blackstafflarda bir sorun olduğu düşüncesine kapıldım. Yaptığım bu denemelerde çoğunlukla her 10 vuruşta 4 ıska, 4 sefer 3-6 arası hasar verirken, 2 vuruşta ise 30-45 arası hasar vermektedir. Yani istisnalar hariç 10 vuruşun sadece 2 si hasar vermektedir. Karşınıza bir fence yada sw gelip 3 kere üst üste 40 vurup sizi kesebilirken blackstaffların 10 vuruşta 2 kere hasar vurması ya sistemde oluşmuş bir sorundur ya da mf skillini silme nedenidir. Eğer yetkililer ilgilenirse yada bilen birileri beni aydınlatırsa sevinirim.

Ynt: Blackstaff
« Yanıtla #1 : Haziran 29, 2020, 10:04:44 ÖS »
Poili birine bs ile vurunca 60 hp siliyor ona ne diyeceksin?

« Yanıtla #2 : Haziran 29, 2020, 11:24:23 ÖS »
Poili birine bs ile vurunca 60 hp siliyor ona ne diyeceksin?
nasıl mantık yürütüyorsunuz ben anlamıyorum halberdda kafadan 45 50 55 vuruyor, pike pitcforkta üst üste 45 45 vuruyor, olay hangi silahın ne kadar hasar vurdugu değil ki burada, silahın 10 vurusunun 7-8inde hiç hasar vurmaması. Nasıl vs atacaksın silah vurmazsa? Geçen adamın tekine tam 7 kere vurdum 4 vuruş ıska geçti, 2 tanesi 4-5 hasar vurdu sadece bir tanesinde 33 hasar vurabildim, adam pike ile üst üste 34-40-38 vurdu ve öldüm. Ondan sonra bu testi yaptım defalarca ve gördüm ki silah vurmuyor, banane 10 kerede 1 kere 60 vuruyorsa, buraya silah dengelensin talebiyle yazıyorum zaten.

« Yanıtla #3 : Haziran 30, 2020, 09:37:51 ÖS »
Silah çok dengeli, lütfen denemeleri daha iyi şekilde yapın. Tekrar tekrar ve tekrar. Birlikte yapalım veya.

Ersin

« Yanıtla #4 : Haziran 30, 2020, 10:17:51 ÖS »
dostum sana katılıyorum, 2 defa mf sildim, sonunda bir yedek charı mf yaptım ama hiç girmiyorum, kasa açtığımız için elimizde +15 bs birikti, ileride girersem de sadece dungeonda mage keserim diye girerim onla, warlock zaten char, onun dışında sakın aldanıp bs ile oynama özellikle de warriorlara, üzülürsün, sana 3-5 kez güzel vururlar, aldanırsın, aa +15 bs iyimiş diye, sonra hüsrannnnnnnnnnnnnnn, net.

« Yanıtla #5 : Haziran 30, 2020, 10:27:45 ÖS »
Silah çok dengeli, lütfen denemeleri daha iyi şekilde yapın. Tekrar tekrar ve tekrar. Birlikte yapalım veya.
karar mercii siz misiniz ki sizinle birlikte deneme yapacağız? Görevliler, gmler gerekeni yapıp inceleyeceklerdir bir sorun varsa düzelteceklerdir, sorun yoksada bir şey yapmayacaklardır. Benim gördüğüm ise silahın cok fazla ıska geçip çok fazla kez hasar vurmadığı. 4 kere vuruyorsun sırayla 1 ıska, 1 tane 1 hasar, 1 tane 42 hasar, sonra yine ıska vuruyor. Böyle denge mi olur? Halberdin her vuruşunun 30-50 vurduğu bi serverda, sürekli ıska gecen ve 1-2 hasar vuran bi silahta nasıl denge olabilir ki?

« Yanıtla #6 : Temmuz 01, 2020, 02:33:19 ÖÖ »
Sana bs ile nasıl oynanır onu öğretebilirdim, ama şansını kaybettin ukala şekilde cevap verdiğin için.
Kararı ben vermiyorum. Umrumda da değil, deneme yap, olmadı birlikte yapalım dedim.
Pvp turnuvalarini izle yada, bir hata oyunu götürüyor. Adam 10 vurustan 4-5-6 miss alacağı bir silahı eline almaz. Nasıl bi test yaptın merak ettim. Yada gözlerde sorun var. Kolları sormuyorum zaten.

« Yanıtla #7 : Temmuz 01, 2020, 09:44:07 ÖÖ »
Kibire bak bana oyun öğretecekmiş vazgeçmiş. Gözlerim görmüyor, kolum yokmuş... Klasik ultima online oyuncu kitlesinden bir arkadaşımız daha. Kendini karar mercii sanan, olmadığı söylenince de çirkinleşen saldırganlaşan. Sana nasıl bir test yaptıgımı açıklamama anlatmama gerek yok çünkü muhattabım sen değilsin. Yetkili arkadaşlar ilgilenmeye değer bulurlarsa ilgileneceklerdir, sen kendi kendini yiyebilirsin.

« Yanıtla #8 : Temmuz 03, 2020, 08:44:39 ÖS »
Belki yapmış olabilir misin diye buraya soru olarak yazıyorum yanlış anlaşılma olmasın, bs nin 'hit' sesi ile herhangi bir silahın 'miss' sesi benim nazarımda birbirine çok yakın, bahsettiğin ıska vuruşları farklı versiyon bir 'miss' sesi ile karıştırıyor olabilir misin ? Damage vurmadığı konusunda yorum yapacak yeterlilikte değilim ne yazık ki

s7evin

• *
  • 10
  • Jus drein, jus daun
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Bugün, 09:51:19 ÖÖ »
Ben her class charla ve silahla uzunca bir zamandır oynuyorum. Bende de şöyle bir algı var sanıyorum genel kanı katılabilir bana "olm bana herkes 40-50 vuruyo, ben 1-2 vuruyorum yaa" :D

Halberd'la oynuyorum, 10 kere vuruyorum attan düşmüyor, bir tanesinde bile 40 yazmıyor ama bana gelince takır takır blackrock setime 40-50 vuruyorlar.

Yukarıdaki cümleden Halberd'ı çıkarıp istediğiniz silahı koyabilirsiniz, cümle değişmiyor benim nazarımda :)

Algos'tan (bs archer oynuyor kendisi) arka arkaya 40-42-35 yemişliğim var blackstaff'la. (Flam'lıyım ha)

Olay bana kalırsa tamamen şans. Kimisi arka arkaya kritik vuruyor, kimisi arka arkaya miss geçiyor. İki taraf da aşağı yukarı eşit kalitedeyse ve risk alarak oynarsa, şansı yanında bulunduran işi götürüyor benim gözümde.

Bence de blackstaff'ta herhangi bir sorun/bug vs. bulunmuyor. Mevzu tamamen şans bence.
« Son Düzenleme: Bugün, 09:52:59 ÖÖ Gönderen: s7evin »